O nás

V našem rodinném zařízení se snoubí přátelská atmosféra a komfort, spolu s estetikou dob dávno minulých. Nacházíme se pouhých 10 minut od centrálního náměstí, V blízkosti našeho penzionu se nachází kavárna Kafé Plešivecká, kde se kromě příjemného posezení u kvalitní kávy můžete i nasnídat. Pro obědy a večeře pak doporučujeme restauraci Vrátnice.

Naši hosté mohou zaparkovat na odstavném placeném parkovišti v blízkosti 100m od penzionu dle volné kapacity (parkoviště je placené 24h denně). Pro garantování parkovacího místa je možné využít městské odstavné parkoviště P3 v docházkové vzdálenosti cca 13-15 min. od penzionu. Městské odstavné parkoviště P3 je zpoplatněno parkovacími kartami, které si můžete zakoupit u nás na penzionu nebo na náměstí v infocentru.

Adresa:
PENZION WEBER
Plešivecká 129, 381 01 Český Krumlov
Telefon: +420 605 162 478

 


  • „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu,
  • „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.

 


Parkování

Naši hosté mohou zaparkovat na odstavném placeném parkovišti v blízkosti 100m od penzionu dle volné kapacity (parkoviště je placené 24h denně). Pro garantování parkovacího místa je možné využít městské odstavné parkoviště P3 v docházkové vzdálenosti cca 13-15 min. od penzionu. Městské odstavné parkoviště P3 je zpoplatněno parkovacími kartami, které si můžete zakoupit u nás na penzionu nebo na náměstí v infocentru.

 

Cesta z vlakového nádraží

Cesta z vlakového nádraží do centra je dlouhá 2km. Chůzí 15 minut . Pokud nejste obdivovatelé dlouhých procházek s kufry vemte si taxi. (+420 380 712 712 Green taxi)
Pokud se rozhodnete jít pěšky z nádraží vydáte se podle cedulí směrem k centru. Jinak řečeno k nádraží zády, vyrazíme za pravou rukou a jdeme podel cesty po chodníku. Čeká vás rovinka zhruba sto metrů a pak zaroven s hlavní cestou se točíte do leva kde už v dáli vidíte věž zámku Český Krumlov a ta nám určuje hlavní směr. Rovinka 500 metrů, Po pravé ruce budete míjet Malý supermarket u Marků ( Koloniál na Růžku) stojí tu už 32 let. Proslulá česká pultovka. Hned za dlouhou rovinou na Vás čeká cesta nazývaná Serpentina . Klikatá cesta vykládaná kočičími hlavami, lemovaná kovovým zábradlím. Serpentina Vás vyleje přímo u Kina Luna, kde hrají filmy i v angličtině a u hlavního mostu vedoucího do centra města po kterém pokračujete dál…

Cesta ze Špičáku ( autobusová zastávka)

Špičák, nebo jinak Luna. Místo kde stojí Kino a velký most.. Most nám určuje směr do centra. Přejdeme ho, projdeme velkou branou a jsme na začátku historického města Český Krumlov. Pokud budete pokračovat dojdete až k zámku a na hlavní náměstí…

Cesta z Autobusáku ( autobusové nádraží)

Na autobusovém nadráží je asi nejlepší se zeptat jakým směrem je centrum.. Všichni ukážou na malou uličku vedoucí do lesa.. A tou se nebojte jít.. Cesta do centra trvá deset minut a hned za malou uličkou uvidíte věž zámku Český Krumlov. Ulička samotná je velice do kopce, ale trvá to jen čtyřicet metrů, pak až do centra půjdete s kopce. Přejdete přechod pro chodce, po pravé straně budete mít Dívadlo a na očích most po kterém přejdete do centra. Po pravé straně bude vyhlídka na kostel sv. Jošta a zámek. Po levé slavný Hotel Růže a kostel sv. Víta.

Cesta z centra do Penzionu Weber

Most Tomaše Garrigue Masaryka a plešivecké schody, jsou hlavním bodem odkud se dostat k penzionu Weber. Most i schody leží pod hlavní náměstím u řeky. Vyjdeme schody a poté půjdeme jen pětset metrů rovně.. Penzion stojí po pravé straně označený plachtou se jménem Penzion Weber.

Z provozních důvodů je Kafé Plešivecké do dubna 2023 mimo provoz

For operational reasons, Kafé Plešivecké is closed till April 2023

Aus betrieblichen Gründen ist das Kafé Plešivecké bis April 2023 vorübergehend geschlossen.

This will close in 21 seconds