O nás

V našem rodinném zařízení se snoubí přátelská atmosféra a komfort, spolu s estetikou dob dávno minulých. Nacházíme se pouhých 10 minut od centrálního náměstí. Na snídani doporučejeme navštívit naší rodinnou kavárnu KaféTé v blízkosti penzionu. Od nás na penzionu dostanete 100 Kč slevovou poukázku, kterou zde můžete využít. Pro obědy a večeře pak doporučujeme restauraci Vrátnice.

Naši hosté mohou zaparkovat na odstavném placeném parkovišti v blízkosti 100m od penzionu dle volné kapacity (parkoviště je placené 24h denně). Pro garantování parkovacího místa je možné využít městské odstavné parkoviště P3 v docházkové vzdálenosti cca 13-15 min. od penzionu. Městské odstavné parkoviště P3 je zpoplatněno parkovacími kartami, které si můžete zakoupit u nás na penzionu nebo na náměstí v infocentru.

Adresa:
PENZION WEBER
Plešivecká 129, 381 01 Český Krumlov
Telefon: +420 605 162 478

 


  • „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu,
  • „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.

 


Parkování

Naši hosté mohou zaparkovat na odstavném placeném parkovišti v blízkosti 100m od penzionu dle volné kapacity (parkoviště je placené 24h denně). Pro garantování parkovacího místa je možné využít městské odstavné parkoviště P3 v docházkové vzdálenosti cca 13-15 min. od penzionu. Městské odstavné parkoviště P3 je zpoplatněno parkovacími kartami, které si můžete zakoupit na náměstí v infocentru.

 

Cesta z vlakového nádraží

Cesta z vlakového nádraží do centra je dlouhá 2km. Chůzí 15 minut . Pokud nejste obdivovatelé dlouhých procházek s kufry vemte si taxi. (+420 380 712 712 Green taxi)
Pokud se rozhodnete jít pěšky z nádraží vydáte se podle cedulí směrem k centru. Jinak řečeno k nádraží zády, vyrazíme za pravou rukou a jdeme podel cesty po chodníku. Čeká vás rovinka zhruba sto metrů a pak zaroven s hlavní cestou se točíte do leva kde už v dáli vidíte věž zámku Český Krumlov a ta nám určuje hlavní směr. Rovinka 500 metrů, Po pravé ruce budete míjet Malý supermarket u Marků ( Koloniál na Růžku) stojí tu už 32 let. Proslulá česká pultovka. Hned za dlouhou rovinou na Vás čeká cesta nazývaná Serpentina . Klikatá cesta vykládaná kočičími hlavami, lemovaná kovovým zábradlím. Serpentina Vás vyleje přímo u Kina Luna, kde hrají filmy i v angličtině a u hlavního mostu vedoucího do centra města po kterém pokračujete dál…

Cesta ze Špičáku ( autobusová zastávka)

Špičák, nebo jinak Luna. Místo kde stojí Kino a velký most.. Most nám určuje směr do centra. Přejdeme ho, projdeme velkou branou a jsme na začátku historického města Český Krumlov. Pokud budete pokračovat dojdete až k zámku a na hlavní náměstí…

Cesta z Autobusáku ( autobusové nádraží)

Na autobusovém nadráží je asi nejlepší se zeptat jakým směrem je centrum.. Všichni ukážou na malou uličku vedoucí do lesa.. A tou se nebojte jít.. Cesta do centra trvá deset minut a hned za malou uličkou uvidíte věž zámku Český Krumlov. Ulička samotná je velice do kopce, ale trvá to jen čtyřicet metrů, pak až do centra půjdete s kopce. Přejdete přechod pro chodce, po pravé straně budete mít Dívadlo a na očích most po kterém přejdete do centra. Po pravé straně bude vyhlídka na kostel sv. Jošta a zámek. Po levé slavný Hotel Růže a kostel sv. Víta.

Cesta z centra do Penzionu Weber

Most Tomaše Garrigue Masaryka a plešivecké schody, jsou hlavním bodem odkud se dostat k penzionu Weber. Most i schody leží pod hlavní náměstím u řeky. Vyjdeme schody a poté půjdeme jen pětset metrů rovně.. Penzion stojí po pravé straně označený plachtou se jménem Penzion Weber.